Kaş Ekimi

Home / Kaş Ekimi
Kaş Ekimi

Kaş ekimi işlemi doğuştan kaş yoğunluğu az olan çeşitli sebeplere bağlı olarak kaşlarında simetri kaybı yara yanık veya cilt rahatsızlığı geçiren bay bayan herkes için yapılabilir. Yüzümüzün hatlarına hoşluk ve anlam katan tamamlayıcı ve kalıcı bir uygulamadır.

Kaşların dökülüp tekrar çıkmaması sonucu kaş açıklığı bulunan kişilerde kişinin istediği forma uyarak yüzünün şekline uygun ya da zaten alt yapısında kaşın hacmi belliyse içerisi yönlere dikkat edilerek sıkı bir ekimle doldurulur, kaş açıklığını kapatmak için, ensenin özellikle yan kulak kısmında bulunan ince greftlerden tekli ve ikili kökler alınarak büyüdüğünde sert bir görünüm vermeyecek doğala yakın bir yoğunlukta tasarım yapılmalıdır ciddi bir işlemdir.

Bir çok bay-bayan kaş ekiminin daha net ve kalıcı olduğunu bildikleri halde bilgi ve güven eksikliğinden dövme boyaları ile kaşlarına bir takım uygulamalar yapılmaktadır, maalesef bu kaş kontürü uygulamaları zamanla boyanın okside olması ile renk değişimine uğrayarak kişiyi sıkıntılı bir durum içine sokabilmektedir. Kaş kontürü boyalarından kurtulabilme adına dövme silme işlemlerinden yardım alınarak sildirmek için ayrı bir çaba içine girebilmektedir, bu da mevcutta bulunan kaşların köklerine geri dönüşü olmayan zarar vererek dökülmelerine sebebiyet verebilmektedir. Ciddi bir bilgi edinerek uzmanlardan bu riskleri dinlemek önemlidir.

Kaş ekimi öncesi hastanın kaş açıklığı kaç kök ihtiyacının olduğu tespit edilerek kulak üstlerinden homojen bir alım yapılarak kökler nakledilmelidir. Alınabilecek olan greft miktarı ile ne kadar sıklık elde edilebileceği hesaplanır ve hasta bilgilendirilir.

 

DOĞAL BİR KAŞ EKİMİ İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

Kaş ekiminde doğal bir görünüm elde edilebilmesi için köklerin ekileceği kanalların, kaşın doğal yönüne uygun yön ve açılarda açılması gerekir. Kaş ekimi işlemini konusunda eğitimi, tecrübesi ve yeteneği olan bir ekip yapmalıdır. Aynı saç ekiminde olduğu gibi fue yöntemi ile kaş ekimi işlemi gerçekleştirilmektedir.

Aynı saç ekimi ön çizgi doğallığının araştırılması gerekliliği gibi kaş ekimi de oldukça hassas ve önemli bir işlemdir. İşlem tek seferde sıkı bir sonuca ulaşmanın ince uygulama teknikleri vardır bunlar için uygulama yapılacak olan kişiye merkezimizde ayrıntılı bilgi verilecektir. Kaş ekimi sonucunda seyreklik oluşması durumunda rahatlıkla sıkılaştırma işlemi yapılabilmektedir çoğunlukla gerek duyulmadan işlemden sonuç alınabilmektedir.

 

KAŞ EKİMİNDE AĞRI ACI OLUR MU

Kaş ekimi 2-3 saatte biten fue yönteminin uygulandığı bir işlemdir. Enseden lokal anestezi ile ağrısız acısız bir şekilde alınan köklerin yine kaş bölgesinin minik bir alanının lokal anestezi ile uyuşturularak ince ve sık kanal açımı yapılarak belirlenen formun içi doldurup yönlere göre ekilmesi işlemidir. Ömür boyu kalıcıdır.

 

KAŞ EKİMİ İLK HAFTA

Kaş ekimi sonrası özellikle ilk 24 saatte herhangi bir yere dokunmadan dikkatlice kuruması beklenmelidir. 3 gün boyunca kesinlikle su değmemelidir verilen antibiyotik ve ağrı kesici mutlaka kullanılmalıdır. 3. Gün ilk yıkama için gelemeyecekse basit bir şekilde losyon sürülüp bekletilir hafifçe durulanı ve bir kağıt peçete ile nemi nazikçe alınır. Merkeziniz size ayrıntılı olarak nasıl yıkanması gerektiği konusunda yardımcı olacaktır ilk yıkama için kliniğe gelerek yardım alabileceksiniz.

9. günlerde kızarık ve kabuklu görünümden kurtulmuş olunur sosyal hayata rahatlıkla dönülebilir.

30. günlerde aynı saç ekimi işlemi sonrasında olduğu gibi şok dökülme olur işlem sonrası takibimizde ayrıntılı olarak süreçle ilgili bilgilendirilmiş olacaksınız

 

KAŞ EKİMİNİN SONUCU NE ZAMAN ALINIR

Aynı saç sakal bıyık ekiminde olduğu gibi fue yöntemi ile ekilen kalıcılığı olan kaşlar 5. Aylarda belirginleşmeye başlar 12 ay ortalamasında sıkılaşır doğallaşır. Bulunduğu ekilen bölgenin durumuna göre enseden alınan daha sert ve kalın olan köklerin ekildiği yerdeki beslenme şeklinden kaynaklı dahada doğal bir görünüme kavuştuğu gözlemlenir. 

 

BİZİ ARAYIN

bizimle iletişime geçin