Sık Sorulan Sorular

Home / Sık Sorulan Sorular
iletişim

Sık Sorulan Sorular

We never underestimate any parts of each project as they're all essential to meeting the ultimate goal. you'll be engaged in with our positive and enthusiastic attitude.

Daha fazlası için iletişime geçin !

Kesinlikle çok ağrı ve sızı duyulan bir işlem değildir lokal anestezinin amacı budur hekim kontrolünde uygun dozda yapılır hastanın işlem boyunca konforu sağlanır.

Öncelikle ekim merkezinizin tavsiyelerine birebir uymalısınız. Yatış pozisyonu vs hakkında tarif edildiği gibi ilk gece rahat edebileceğiniz bir pozisyonda dinlenmek önemli. Darbe, kaşıma, çarpma durumları ekilen saçları zedeleyebilir veya yerlerinden çıkarabilir. Bu nedenle yavaş hareket edilmeli, ağır kaldırmamalı, kan basıncını yükseltecek hareketler yapılmamalıdır. Bunun haricinde operasyon gecesi darbe
olmasa bile sızıntı şeklinde kanama olabilir. Normal bir durumdur. Sabah kurumuş bir şekilde daha rahat bir sürece girilir.

Saç ekimi ilk 48 saat içinde saç altı deride kılcal damarlara tutunarak kan dolaşımı yoluyla beslenmeye başlar. Dikkatle korumak ve sabırlı olmak önemlidir. İlk bir hafta saç ekiminin sonucunu belirler.

Kesinlikle bu tür bir sıkıntı yok, gerekirse sadece su akıtarak bile yıkamalarda saça ilk günlerde zarar vermeden kendinizin yıkama yapması mümkün. İlk yıkamanın nasıl yapıldığı sözlü ve görsel olarak anlatılır. Bundan sonraki süreçte kabuk dökme yıkamasına kadar her gün yıkama yapılmalıdır. Kliniğinizle her gün resim paylaşarak soru sorarak süreci rahatlıkla aşabileceksiniz. 9. günlerde toplam 6-7 yıkama sonrası kabuklanma görünümü rahatlar. Bu ilk 9 günlük süreçte asla tırnakla kaşımadan, bebek hareketleri ile süreci tamamlamak oldukça önemlidir.

Saç ekiminin 9. günlerde kabuklanmalarının dökülmesinden sonra yine ilk bir buçuk ay boyunca çok sıcak veya aşırı soğuk suyla yıkanmamalıdır. 3 ay boyunca günde veya gün aşırı şekilde bebe şampuanı kullanarak devam edilmelidir. Eski rutininize bu ayrıntılara dikkat ederek geri dönebilirsiniz.

Şapka kullanımı ilk 10 gün boyunca sakıncalıdır. Eğer zorunlu bir durum varsa 3. günlerde dikkatlice hafifçe bir bandana sarılabilir. Kabuk dökme yıkanmasından sonra kafayı sıkmayan, bol şapkalar kısa süreli olarak kullanılabilir. Kask, bere 15. günlerde dikkatlice takılmalıdır.

Ekim sonrasında 1 ay boyunca tozlu ortamlardan uzak durulmalı, aşırı güneşli veya aşırı soğuk ortamlarda uzun süreli kalınmamalıdır. Merkezinizin kendi özel durumunuza göre işinizle ilgili almanızı isteyeceği tavsiyelere uymalısınız. (Örneğin, maden çalışanı veya fırın başında çalışan bir birey olabilirsiniz.)

Ekilen saçlar 15. Günden sonra dökülmeye başlar. Ancak saç kökleri tutunmuş olduğundan panik ve stres yapılmamalıdır. Dökülen saçlar; 3. ve 4. aylarda bebek saçı gibi ince ince çıkmaya başlar. 6. ayda gözle görülür artış olur. 9. ayda sıklık ve artış iyice artar. Ön bölge için 1 yılda, tepe bölgesi için 1,5 yılda net sonuç görülür.

Saç kesimi 1 ay sonra sadece makasla yapılmalıdır. Makine tıraşı 3 ay sonra yapılabilir. Boya vs gibi işlemler veya jöle gibi saç şekillendiriciler ekilen saçlara zarar verebilir, bunlar ortalama 3-4 ay sonra uygulanabilir. Ekim bölgesine ilk 4 ay boyunca boya yapılması uygun değildir. Ayrıca fön makinesi 2. Aya kadar kullanılmamalıdır.

İşlem sonrasında 1.5 aylık süreçte kesinlikle hamam sauna deniz yasaktır. Dikkat edilmediği takdirde ekilmiş olan saç köklerinin zarar görmesi olasıdır.

Kafa bölgesine darbe alacak sporlar yapıyorsanız (futbol, basketbol, tekvando, boks, güreş, ağırlık kaldırma vb.) bu aktivitelere 45 gün sonra başlamalısınız. Saç ekilen yere darbe gelmemelidir. Bununla birlikte havuz veya denize girerken kafa üstüne atlanılmamalıdır, topa kafa atılmamalıdır. 1 ay sonra yürüyüş bisiklet binme gibi sporlar yapılabilir.

Ortalama sıklıkta sağlıklı bir donör bölgeden ilk seansta 4500 greft ortalamasında işlem yapıldığında, en az 7-12 ay sonrasında istenirse ve ihtiyaç duyuluyorsa tekrar 3500 greft ve üzeri çalışma yapılabilmektedir. Örnekler için merkezimize ulaşabilirsiniz.

Saç ekim merkezlerinin kendilerine göre satış planlamaları mevcuttur, işlem şekillerine ve günlük aldıkları işlem sayısına göre vakit planlamaları olabilmektedir. Bu konu aslında tüm araştıran kişilerin özellikle üzerinde durması gereken en önemli hususlardan biridir. Greft sayısı yüksek olabilir aynı gün içerisinde 7-8 saatten daha fazla özel solüsyonlarda bekleyebilir, aynı seans süresinde ekilmek kaydıyla herhangi bir sakıncası yoktur.

Saç köklerinin alındığı yerde toplu iğne başı kadar izler kalır. Oluşan bu skar doku alınan foliküllerin boşluğunun iyileşmesi sonucu olur. Sağlıklı bir saç ekiminde yüksek sayıda saç kökünü, tek bir seferde homojen bir şekilde almak ve üst kısımda dökülmenin devam ettiği bölgeleri de desteklemek bir saç ekim işleminde alınabilecek en iyi kararlardan biridir. Hem ense donör bölge tek işlem görmüş iyileşmiş olur hem de üst bölgede ekilen yoğunluk kişiyi tatmin eder bol ve sıkı saçları kullanmak yapılan işten verilen saç ekim kararından memnuniyet duymasına neden olur.

Evet kadınlarda saç ekimi yapılabilir. Ense donör kısımda yeterli seviyede saç kökü varsa, rahatlıkla saç ekimi yapılabilir ve sosyal fobi noktasında kişiyi rahatsız eden bu görünüm tek seansta iyi bir sayı ekilirse ömürlük tatmin edici bir çözüm olabilir.

bizi arayın

bizimle iletişime geçin