Saç Ekimi

Saç Ekimi İşlemi Nasıl Yapılır?

Saç Ekim İşlemi Nasıl Yapılır ?

Saç ekim işlemi lokal anestezi ile yapılacak işlemin sayısına göre 9-11 saat süren deri üstüne uygulanan cerrahi bir operasyondur.

Saç ekiminin ilk aşamasında saç kökleri toplanır. Toplanan kökler hangi yönteme göre planlama yapılmışsa buna göre ayrıştırılır sayımı net olarak yapıldıktan sonra saç ekimi yapılacak kanal sayısı belirlenerek yada kalem tekniği ile işlem yapılacaksa buna göre hedeflenen net sayı belirlenerek doğrudan saç ekimi tekniği (DHI) ile işleme geçilir . Saç ekimi işleminde yönlere ve sıklığın hangi alanlarda olması planlanmış ise buna göre greftler kanallara yerleştirilir.

Saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için ağrı ve acı hissedilmez.İşlem esnasında acı hissedilen noktada küçük takviyelerle hastanın konforu takip edilir.

Saç ekimi sonrasında ilaçların kullanılması halinde herhangi bir ağrı olmaz.Serum sıvısı kaynaklı ödem  ve göz etrafı şişliği 3-4 günde geçer. Bu şişlik saç ekimi işlem sayısının çokluğu ile birebir orantılıdır.Saç ekimi işlemi sonrası 9-10 günde işbaşı yapılabilir.

Greft ( saç kökleri) alımında uzun süre tecrübesi bulunan bir ekibin yaptığı hiçbir saç ekimi operasyonu sonrasında homojen bir şekilde alım yapılacağı için köklerin alındığı bölgelerde bariz ve düzensiz seyreklik olmaz. Uygulama sonrasında sürekli irtibatta kalmak sorulara cevap alabilmek oldukça önemlidir.

Daha fazla bilgi ve detay için bizimle iletişime buradan geçebilirsiniz!

Diğer yazıları da gör

İlgili Yazılar

Saç Ekimi Sonrası Ne Zaman Sonuç Alınır?

Saç Ekimi

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Saç Ekimi

Saç Ekimi Hakkında

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç Ekimi