Saç Ekimi

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Saç açıklığından memnun olmayan herkes saç ekimi yaptırabilir. Fakat özellikle aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmek gerekir ilk danışma gerçekleştiği andan itibaren kişiden detaylı bir şekilde bu detaylar öğrenilmelidir.

Saç ekimi yaptıracak kişi açıklığından şikayeti yüksek derecede ise psikolojik olarak toplumda sosyal fobi geliştirme derecesinde sıkıntı yaşıyor ise 17-18 yaşlarında dahi ailesiyle birlikte karar alarak saç ekimi yaptırabilir.Burada dikkat edilmesi gereken genetik dökülmenin ailedeki benzerlerini baz alarak çok dikkatli ve üst sayılarda probleme çözüm getirebilecek bir greft sayısının ekilmiş olmasının takibidir.

Fiziki gelişim tamamlanmış ve engel teşkil edecek fizyolojik bir sıkıntı yok ise kişi, saç ekimi yaptırabilir.

Kalp, şeker hastalığı, karaciğer yetmezliği, tansiyon, böbrek yetmezliği gibi hastalıklara sahip kişiler için saç ekimi risklidir. Bu kişilerin uzman doktorlara danışarak izin almaları ve bu bilgiyi yazılı olarak getirmeleri gerekmektedir.Merkezimizde saç ekimi işlemi boyunca cerrah takibinde işlem yapılmaktadır.Saç ekiminde cerrahın birebir işlem boyunca genel takibi oldukça mühim ve önemlidir.

Saç ekimi yapılacak olan açık bölgenin sağlıklı, verici bölgedeki greftlerin kişiye yeterli sayıda olması gereklidir.Ensenin yeterli olmadığı istisna durumlarda sadece sakal altından greft takviyesi yapılarak kişiye artı greft sayısı kazandırabilir sakal sert yapılı olduğundan homojen ve ense saçları ile karıştırarak  saç ekimi işlemi yapılması gerekmektedir. Vücudun diğer bölgelerinden kıl nakli tavsiye edilmemektedir dökülmeme garantisi verilemeyen bir yapısı mevcuttur.

Erkek saç tipi dökülmesi ve kadın saç tipi dökülmesi sorununu yaşayan kişilerin tamamı saç ekimi yaptırabilir.

Ameliyat ve kaza izleri, yanıklara bağlı oluşan izleri, kapatmak isteyen, doğuştan gelen bölgesel saç dökülme sorunu yaşayan kişiler saç ekimi yaptırabilir. Çok fazla alın açıklığı olan bundan rahatsızlık duyan kişiler estetik amaçlı iyi planlama yaparak alın daraltma tercihiyle ekim yaptırabilirler. Kozmetik olarak saçının üst bölgede daha çok olmasını arzu eden ense yeterliliği olan herkes saç ekimi yaptırabilir. Saç doğal ve kalıcı bir işlemdir.

Ense yapısı iyi olan birinci seansta 3500 greft-4500 greft saç kökü alınmış bir saç ekimi sonrası ikinci seansta en az 6 ay sonra 3000 greft -3500 greft ve üzeri bir işlem rahatlıkla yapılabilmektedir.

 

Daha fazla bilgi ve detay için bizimle iletişime buradan geçebilirsiniz!

Diğer yazıları da gör

İlgili Yazılar

Saç Ekimi Nedir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç Ekimi

Saç Ekimi İşlemi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi

Saç Ekimi Sonrası Ne Zaman Sonuç Alınır?

Saç Ekimi

Saç Ekimi Hakkında

Saç Ekimi