Saç Ekimi

Saç Ekimi Hakkında

SAÇ EKİMİ HAKKINDA

Tüm dünyada uygulanan geçerliliği kabul edilmiş sonuçları açısından değerlendirmelerin netliği belli olan iki farklı saç ekimi yöntemi bulunmaktadır. 

Birincisi köklerin tek tek enseden toplandığı FUE yöntemidir ve ikincisi de donör olarak kullanılacak uygun bir parça derinin cerrah tarafından çıkarılıp dikişle kapatılması işleminden sonra teknik ekibin greftleri ayrıştırarak deri altına yerleştirdikleri FUT tekniğidir. 

Her iki yöntemde ( Fut ve Fue) donör bölge dediğimiz ekilmesi için enseden belirli bir alandan toplanan saçların farklı yöntemlerle alınması işlemidir.

Bu noktada saç ekimi merkezlerinin veya uygulayıcılarının özellikle kendilerinin alışkın olduğu yada ekiplerine uygunluğu açısından tercih ettikleri saç ekim işlemi yöntemlerinden bahsederken farklı farklı yöntemlere ağırlık vermeleri kendi tercihleridir.

Fue yönteminin saç ekiminin ana uygulama unsuru olması üzerine diğer anlatımların alt başlıklar olduğu bilinmelidir. Bu kafa karışıklığı neticesinde sunulan uygulama yönteminin yeni bir saç ekimi yöntemi olduğunun yanılgısı olası bir durum olarak önümüze çıkmaktadır.

Araştırma yapan danışanlarımız ne yapacağını bilemedikleri kirli bilgilerle kafası karışmış bir şekilde bir çok saç ekim merkezini arayarak aklına takılan sorular sormaktadırlar. Bu hareketlilik ve saçının olması hayali ile araştıran kişiler sayesinde sektörde çok fazla arz-talep hareketliliği oluşturmuş durumda. Bu aşamada saç ekimi işlemini sadece bir işlem teslimi olarak görmek yanlış bir yaklaşım olacaktır . Sektöre yeni katılan deneyimsiz ekipler ve işletme kazancı ruhu ile yaklaşan bir çok ticari oluşuma rastlamak maalesef ki fazlasıyla mümkün .

Danışanlarımızla uzun yıllardır binlerce saç ekim görüşmesi yapmanın yanı sıra saç ekimi işlemlerini gerçekleştirdiğimiz kişilerin işlem sonrası birebir günü gününe süreç takibi yaptığımız çok deneyimli bir noktada bulunmaktayız. Bu süreçte aldığımız geribildirimler ve edindiğimiz tecrübelerin çok değerli ve önemli bir referans olması aşikar. Çözüm önerilerimizdeki kapsayıcı yaklaşımı bize ulaştığınızda mutlaka fark edeceksiniz.

Bu deneyimle danışan araştıran kişilerin ense saç yapısı, saçının dökülme süreci ve açıklığı, saç ekimine karar verme sebebi,şahsi beklentisi, saç ekim işlemine karşı olan yaklaşımlarındaki psikolojik beklentilerini hepsini bir arada değerlendirebilme şansına sahibiz.

Yukarıda kısaca topladığımız ve anlatma ihtiyacı duyduğumuz ana sebepler saç ekimi sektörünün  genel çerçevede çok geniş ele alınmasının gerekliliği ve tek seferde iyi bir planlamanın yapılmasının ense donör bölgesi ve saç ekimi sonuçları açısından mühim bir konu olmasının gerekliliğinden kaynaklanmaktadır.

Saç ekiminde bahsedilen alternatif yöntemlerin tamamı ( Fue saç ekimi,Perkutan saç ekimi, DHI saç ekimi,Safir saç ekimi,Organik saç ekimi,Traşsız saç ekimi, ve artık kullanımı çok zaruri hallerde yapılması tercih edilen Fut saç ekimi gibi) uygulayıcıların işin sürekliliğinde bulundukları oluşumun gerektirdiği şekilde teslim edebilmeleri ile birebir ilgilidir.Değişik isimlerle öne çıkarılarak dikkat çekerek farklı uygulama yöntemleri gibi tanıtımı yapılmaktadır. 

Kısaca saç ekimi işleminin tamamı FUT ya da FUE tekniğinin farklı alt teknikleridir. Dünya genelinde saç ekimi ve yöntemleri ile ilgili tüm yenilikçi yaklaşımları dikkatle takip etmekteyiz. Araştırdığımız okuduğumuz bilimsel makaleler yılların bilgi birikimi ve gözlemlerimiz neticesinde sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.s

Daha fazla bilgi ve detay için bizimle iletişime buradan geçebilirsiniz!

Diğer yazıları da gör

İlgili Yazılar

Saç Ekimi Nedir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç Ekimi

Saç Ekimi İşlemi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Saç Ekimi

Saç Ekimi Sonrası Ne Zaman Sonuç Alınır?

Saç Ekimi